Pokládka podlahy

Pokládka lina a PVC

Zajístíme pokládku lina a PVC ve vašem městě

Co byste měli vědět o pokládce lina a PVC podlahách obecně?

PVC neboli polyvinylchlorid je nejrozšířenější druh plastu, ze kterého se vyrábí právě PVC podlahy, které obecně známe jako lino. Často je nesprvávně označováno jako linoleum, které je narozdíl od lina, z přírodních materiálu. Z PVC se vyrábí také vinylové podlahy. Jak na pokládku vinylové podlahy

Jak položit lino

Pokládka lina neboli PVC podlahy není nijak složitá a často zvládnete lino položit i sami. Důležitá je ale příprava jako vyměření místnosti, pečlivá příprava podkladu a odstranění staré podlahové krytiny. Poté lino nařežete podle rozměru místnosti s lehkým přesahem. Před pokládkou je důležité lino rozbalit aspoň na 24 hodin, nechat vyrovnat a aklimatizovat v místnosti.

Volná pokládka nebo lepení

Lino můžete volně položit a přichytit pomocí oboustranné lepenky. Volnou pokládku lina je vhodné použít spíše v menších místnostech. Ve větších místnostech je lepší lino položit pomoci celoplošného lepení. Při celoplošném lepení je třeba lino pomocí válce důkladně vyrovnat a brát ohled na schnutí lepidla. Proto není dobré ihned po pokládce po podlaze chodit.

Pokládku PVC podlahy poté finalizujeme pomocí soklových lišt podél stěny.


Specializujeme se na pokládku lina a PVC podlah. Lino a PVC podlahy jsou velmi oblíbené a často je zvládnete položit i svépomoci. Pokud chcete zajistit, že vaše nové lino nebo PVC podlaha bude sloužit dlouhé roky a vydrží i nadměrné používání, je dobré nechat pokládku lina a PVC na odbornících.


Zajímavá vás jaký je rozdíl mezi linem, linoleem, PVC a vinylem? Vše potřebné se dozvíte na našem webu expres-interiér.cz