Pokládka podlahy

Pokládka vinylové podlahy

Zajístíme pokládku vinylové podlahy ve vašem městě

Vinylová podlaha se vyrábí v různém provedení a každá má jiný způsob pokládky. Je to buď vinylová podlaha lepená nebo zámkový click systém.

Pokládka vinylové podlahy pomocí click systému je velmi snadná a zvládnete ji i své pomoci. Pokud chcete zajistit, že vaše nová vinylová podlaha bude sloužit dlouhé roky a vydrží i nadměrné používání, je dobré nechat pokládku vinylu na odbornících.

Lepený vinyl nebo click systém, co je lepší?

Výhodou click systému je jeho snadná pokládka a snadná výměna poškozeného dílce. Pokládka vinylu pomocí lepení je náročnější a podklad musí být dokonalé rovný, proto doporučujeme obrátit se podlaháře se zkušenostmi.

Na co si dát před pokládkou vinylu pozor.

Stejně jako u pokládky lina i zde je důležitá aklimatizace materiálu a důkladná příprava podkladu. Rozhodně se nedoporučuje pokládat vinylovou podlahu na původní krytinu, proto je podklad třeba pečlivě zaměřit a vyrovnat. Podlaha by měla být před pokládkou dokonale suchá.

Při pokládce vinylové podlahy je potřeba počítat s tím, že při změně teploty nebo vlhkosti v místnosti podlahová krytina stále pracuje a proto je potřeba nechat kolem stěn dilatační spoje o rozměru 5-10 mm aby se případně měl vinyl kam roztahovat a začal by se vlnit.

Vše o vinylových podlahách si můžete přečíst na našem webu expres-interiéry.cz
Například jaké jsou typy vinylových podlah, kam se hodí a jaký je rozdíl mezi vinylem a PVC